قوانین خرید اینترنتی بلیت

 1. کلیه عملیات خرید بلیت الکترونیک در این سامانه، مشمول قوانین تجارت الکترونیک بوده و هرگونه تخلف مورد پیگرد قانونی قرار خواهد گرفت.
 2. تمام زمان های مندرج در بلیط، به وقت محلی می باشد.
 3.  خرید بلیت های تخفیف دار (خانواده معظم شهدا، جانبازان و معلولین، شهروندان ارشد، دانشجویان، اساتید دانشگاه و...) از طریق سامانه اینترنتی در حال حاضر امکان پذیر نمی باشد.
 4. از آنجایی که پذیرش مسافران در فرودگاه فقط با ارائه وتطبیق مندرجات کارت ملی یا گذرنامه با بلیت امکان پذیر می باشد، لذا مسئولیت صحت اطلاعات وارد شده (نام، نام خانوادگی، شماره کارت ملی، شماره گذرنامه، تاریخ اعتبار و...) به عهده خریدار می باشد.
 5. خرید بلیت از وب سایت هواپیمایی تفتان فقط با کارتهای بانکی عضو شبکه شتاب امکان پذیر است. بنابر این از خرید بلیت اینترنتی با استفاده از کارت های هدیه، خرید، بی نام و بدون شماره حساب جدا خودداری فرمایید. در غیر اینصورت هواپیمایی تفتان هیچ مسئولیتی در قبال استرداد اینگونه بلیت های خریداری شده نخواهد داشت.
 6. بلیط قابل انتقال به غیر نبوده و شرایط مندرج در بلیط، به منزله مفاد قرارداد بین شرکت هواپیمایی و مسافر می باشد و صدور بلیط توسط شرکت هواپیمایی برای مسافر، به منزله قبولی تمام شرایط مندرج در بلیط و قوانین و مقررات و رویه های جاری شرکت هواپیمایی، از سوی مسافر می باشد.
 7. به لحاظ تعرفه بلیت ، مسافر نوزاد کمتر از دوسال سن، مسافر کودک بین دو تا دوازده سال و مسافر بزرگسال بیش از دوازده سال سن می باشد. در صورت بروز هر گونه اشتباه در وارد کردن رده سنی وعدم پذیرش مسافر در فرودگاه ، مسئولیت آن با خریدار خواهد بود.
 8. حداقل زمان لازم برای حضور مسافر در فرودگاه جهت پذیرش در پروازهای داخلی دو ساعت و پروازهای بین المللی سه ساعت است.
 9. بلیت یک طرفه به مسافرانی تعلق میگیرد که اقامت و یا ویزای طولانی مدت (بیشتر از 6 ماه) کشور مقصد را دارند.
 10. بلیت های دو طرفه خارجی ، اگر مسیر برگشت کنسل شود ، مبلغ کل بلیت یک طرفه کسر شده و مابقی به حساب مسافر استرداد میشود.
 11. تا اطلاع بعدی کلیه پروازهای داخلی با مبدا یا مقصد تهران از ترمینال 4 فرودگاه مهرآباد و کلیه پروازهای بین المللی با مبدا یا مقصد تهران از فرودگاه امام خمینی انجام می شود.
 12. مسئولیت حفاظت از شماره بلیت و دیگر کدهای اعلام شده توسط این سامانه بر عهده خریدار می باشد.
 13. مسافر می بایست شماره رزرو (کد پیگیری) و شماره بلیط الکترونیک خود را به همراه کارت ملی یا گذرنامه در فرودگاه به همراه داشته باشد.
 14.  قرار دادن هرگونه کالای خطرناک در جامه دان و یا حمل آن بصورت همراه ممنوع می باشد.
 15. اطلاع رسانی در خصوص خرید، استرداد و یا تغییرات زمان یا ابطال پرواز، از طریق پیام کوتاه(SMS) و یا پست الکترونیکی(Email)صورت می پذیرد، لذا مسئولیت صحت شماره تلفن همراه و نشانی ایمیل در هنگام رزرو، به عهده خریدار است.
 16. کاربران گرامی در صورت تغییر شماره موبایل و آدرس پست الکترونیک به منظور اصلاح آن لازم است به قسمت بروز رسانی اطلاعات کاربری مراجعه فرمایند.
 17.  هزینه تغییر تاریخ یا درجه پروازی و همچنین استرداد بلیت با توجه به درجه پروازی مسافر متغیر است. برای آگاهی از این شرایط به قسمت مقررات استرداد و تغییر بلیت مراجعه نمایید.
 18. پس از ابطال بلیت، مدت زمان بازگشت وجه آن تابع مقررات بانکی (بین24 تا 72 ساعت) می باشد. چنانچه پس از این مدت بازگشت وجه انجام نشد خواهشمند است با واحد راهنمای فروش اینترنتی هواپیمایی تفتان تماس حاصل گردد.
 19. واحد راهنمای فروش اینترنتی هواپیمایی تفتان با شماره 02144653739  و نشانی EBOOKING@TAFTANAIR.COM آماده پاسخگویی به سوالات مسافران در خصوص بلیت های اینترنتی می باشد.
 20.  برای آگاهی از میزان بار مجاز همراه مسافر لطفا به قسمت مقررات استرداد و تغییر بلیت مراجعه نمائید.