آغاز عمليات پروازهاي تابستاني/ صدور مجوز بيش از 90هزار و 550 پرواز برنامه اي و فوق العاده

1396/04/04

مدير روابط عمومي سازمان هواپيمايي كشوري از آغاز پروازهاي تابستاني امسال خبرداد و گفت: مجوز بيش از 90هزار و 550 سورتي پرواز به صورت برنامه اي و فوق العاده براي اين ايام صادر شده است.
رضا جعفرزاده اظهارداشت: در مجموع بيش از 90هزار و 550 پرواز به صورت برنامه اي و فوق العاده در مسيرهاي داخلي و خارجي برنامه ريزي شده كه از اين تعداد 62960پرواز برنامه اي، 2368 پرواز فوق العاده در مسيرهاي داخلي و 19870 پرواز برنامه اي و 5357پرواز فوق العاده در مسيرهاي بين المللي است .
وي افزود: شركت هاي هواپيمايي ملزم هستند به منظور سهولت دسترسي به نرخ هاي بليط پروازها در مسيرهاي مختلف، ليست نرخ هاي آناليز شده و نهايي را از طريق وب سايت هاي رسمي خود و يا دفاتر خدمات مسافرت هوايي در اختيار متقاضيان قرار دهند.
مدير روابط عمومي سازمان هواپيمايي كشوري با اشاره به اينكه امكان اعتبار سنجي بليت هواپيما از طريق سايت سازمان و انجمن شركت هاي هواپيمايي فراهم شده است بر لزوم اهتمام بيشتر شركت هاي هواپيمايي و مراكز توزيع بليت هواپيما به توصيه هاي دفتر نظارت سازمان هواپيمايي كشوري تاكيد كرد .
جعفرزاده اجراي دستورالعمل حقوق مسافر توسط شركت هاي هواپيمايي را الزامي دانست و ادامه داد: سازمان هواپيمايي كشوري ملاك عملكرد شركت هاي هواپيمايي را رعايت حقوق مسافران و جلب رضايت آنها مي داند.